Wczoraj opublikowaliśmy (a dokładniej Antymon opublikował) artykuł na temat powstającej mapy użytkowników Jabbera na świecie. Autor tego projektu, Ralph Meijer, nawet się nie spodziewał, że odzew z Waszej strony będzie aż tak wielki! Od chwili opublikowania newsa liczba polskich żaróweczek na mapce zwiększyła się o około 30, przez co staliśmy się najliczniej reprezentowaną nacją. Jest nas tak dużo, że Polska, podobnie jak Holandia czy Anglia, będzie potrzebowała własnej szczegółowej mapki.

Ralph napisał w swoim blogu: „This is getting way out of hand. I’ve added 29 people to the map since yesterday, of which 2 were not from Poland”. Tłumaczenie chyba jest zbędne? Zadziałało po prostu (czyżby po raz pierwszy?) zjawisko podobne do „/. Effect” – efekt Siódmego Strażnika. 🙂 Efekt ten spowodował, że Ralph będzie musiał usprawnić i zautomatyzować proces dodawania nowych „żarówek”. Jeśli ktoś ma konstruktywny pomysł na usprawnienie JWM, może go mu podesłać.

Aktualizacja [27.XII.2002, Rafał Członka]: Jabberowa mapa świata wzbogaciła się o mapy użytkowników Jabbera obejmujące Holandię, Belgię, północną część Anglii, miejscowość Uusikaupunkii w Finlandii, i co nas najbardziej ucieszy – Polskę.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: marcoos.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →