W ubiegły czwartek (12 grudnia) zakończyła się dwudniowa konferencja Linux Pro 2002, zorganizowana przez Software-Konferencje. Przez niektórych (no, może za wyjątkiem organizatorów) postrzegana jest ona jako kontynuacja JWGL (Jesiennych Warsztatów GNU/Linuksowych).

Podobnie jak JWGL, konferencja Linux Pro jest skierowana głównie do tzw. menedżerów branży IT, choć na spotkaniu nie zabrakło ludzi związanych na co dzień z Linuksem. Patronat medialny nad imprezą objął m.in. Wasz ukochany 7thguard 🙂
Pierwszy dzień konferencji przyniósł kilka ciekawych wykładów, w większości dotyczących udanych wdrożeń GNU/Linuksa w polskich firmach (np. Paweł Moszumański opowiadał o swoich doświadczeniach wyniesionych z Sobieskiego i firmy Egis) oraz praktycznych zastosowań tego systemu (m.in. Samby). Drugi dzień imprezy to przede wszystkim wystąpienia przedstawicieli zaproszonych na konferencję firm (BSC, SCO, Heuthes, LeftHand itd.).
Pierwszego dnia odbyło się również wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Złoty Pingwin 2002”. Laury przypadły w udziale:

  • firmie Oracle za system Oracle9i – w kategorii „Najlepsze oprogramowanie”
  • firmie OLMAR za wdrożenie systemu linuksowego na serwerach i stacjach roboczych w przedsiębiorstwie Softrade – w kategorii „Najlepsze wdrożenie”
  • Tomaszowi Kłoczko – w kategorii „Polska osobowość Linuksa”.

Archiwalny news dodany przez użytkownika: grzesiek.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →