Jeśli ktoś zajrzał ostatnio na stronę mozilla.org/releases, na pewno zauważył usunięcie linku do wydania 1.2. Podczas budowania 1.2 zgubiono kilka poprawek, które wcześniej weszły do 1.2beta. Jakby tego było mało, pojawiły się błędy w obsłudze DHTML. Dotyczy to zarówno oficjalnych buildów z mozilla.org, jak i kodu źródłowego.

Jeżeli zainstalowaliście Mozillę 1.2, powinniście dokonać downgrade’u do 1.2beta lub zainstalować nightly-build (1.3a). Wkrótce ma wyjść Mozilla 1.2.1, która ma już działać poprawnie. Szczegóły: Bugzilla: 182506, 182500; MozillaZine.org Forum: wątek na ten temat.

W przypadku, gdybyście się zdecydowali zainstalować 1.3a (nightly-builds), warto rzucić okiem na testowy pakiet z wersją 1.3a zawierający obsługę SVG (Scalable Vector Graphics) – dostępny tutaj. Całkiem ładnie to wygląda. 🙂

Na przyszły tydzień planowane jest wydanie wersji 0.5 przeglądarki Phoenix. Jeśli ktoś jeszcze o tym nie wie, jest to zbudowana na silniku Gecko (tym samym co w Mozilli 1.3a) przeglądarka i tylko przeglądarka – bez Composera, Mail&News etc, dzięki czemu jest znacznie szybsza niż pełna Mozilla.

Tylko że 0.5 to już nie będzie niestety Phoenix. Autorzy tego znakomitego programu zostali zmuszeni przez producenta BIOSów Phoenix Technologies do zmiany nazwy. Jakkolwiek racja jest niewątpliwie po stronie Mozilla.org — Phoenix Tech. nie produkuje przeglądarek, więc nazwa Phoenix nie narusza praw tej firmy, ponadto wiele innych instytucji używa słowa Phoenix na oznaczenie swoich produktów i wszystko jest w ich przypadku w porządku — to aby ją udowodnić, developerzy Phoeniksa musieliby się włóczyć po sądach, na co nie mają pieniędzy. Dlatego wkrótce wyjdzie wersja 0.5… czegoś. 🙂 Wśród proponowanych nazw użytkownikom najbardziej podoba się „Firebird”.
Mam małe deja vu – przypomina mi się historia z FreeAMPem, obecnie zwanym ZINF.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: marcoos.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →