Kompania muzyczna EMI, w porozumieniu z 9 dystrybutorami z USA, od 1 grudnia udostępni swoje zbiory muzyczne do ściągnania i nagrywania na płyty CD.

EMI będzie udostępniać użytkownikom muzykę m.in. Kylie Minogue, Duran Duran i Coldplay. Fani będą mieli również możliwość pobrania singli z jeszcze nie opublikowanych albumów, ale tylko do czasu ich debiutu radiowego.

Amerykańscy partnerzy EMI to firmy: Ecast, FullAudio, Liquid Audio, Rhapsody, MusicNet, pressplay, Roxio, Streamwaves i Alliance Entertainment. Muzyka będzie dostepna za pośrednictwem witryn Yahoo!, AOL, MSN, MTV.com oraz MP3.com.

Decyzja EMI wydaje się ciekawa o tyle, że branża muzyczna walczy z nielegalną wymianą muzyki wśród internautów, którzy wyposażeni w nagrywarki tworzą własne kolekcje płyt. Niewykluczone, że udostępnienie zbiorów EMI amerykańskim dystrybutorom, pociągnie za sobą podobne działanie w Wielkiej Brytanii. Na początku listopada, dystrybutor nagrań Petera Gabriela w Wielkiejm Brytaniii, firma On Demand Distribution za pośrednictwem Universal Music International udostępniła utwory do sciągania w Sieci. Wytwórnie muzyczne, m. in. BMG czy Warner, stowarzyszone w Association of Independent Music i EMI, wykorzystują OD2 do dystrybucji muzyki w systemie „paid-for music”.

Źrodło wiadomościSerwis 4d.pl
Archiwalny news dodany przez użytkownika: bluszcz.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →