Pojawiła się polska strona o FreeCiv. Można ją znaleźć pod adresem http://www.freecivpl.prv.pl. Główne cele to propagowanie gry wśród Polaków, tłumaczenie różnego rodzaju materiałów pomocniczych oraz aktywny udział w rozwijaniu FreeCiv.

FreeCiv

Gdyby ktoś nie wiedział FreeCiv to wolny klon gier z serii Cywilizacja, obecnie jego zasady zbliżone są najbardziej do Civ2. Gra jest nastawiona na rozgrywki sieciowe, ale istnieje bardzo dobra SI. Największa wada FreeCiv to brak dyplomacji w rozgrywkach z komputerem.

FreeCivPL

Na początku było forum FreeCiv na Gildii. Spotkała się kilku jej miłośników i zaczeliśmy robić stronkę o tej wspaniałej grze. W pierwszej fazie rozwoju koncentrujemy się na rozwijaniu projektu FreeCivPL, czyli tłumaczeniu różnego rodzaju materiałów pomocniczych, dotychczas udało nam się spolonizaować Wprowadzenie oraz częściowo Podręcznik. Chcemy być też miejscem, które umożliwi kontakty polskim graczą FreeCiv, stąd też lista polski graczy. W przyszłości chcielibyśmy się również aktywnie włączyć FreeCiv oraz różnych projektów z niej się wywodzących.

Apel

Przy okazji mamy apel o pomoc w rozwijaniu naszej strony

  • Potrzebujemy kogoś, kto napisałby nam skrypt dodający nowych graczy;
  • Fajnie było by gdyby znalazł się jakiś grafik, nam brak pomysłu na fajne logo;
  • No i oczywiście tłumacze, tych nigdy nie za dużo

Nasz kontakt to FreeCivPL@o2.pl.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: LarryN.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →