Slashdot doniósł o kolejnym wielkim kłamstwie Microsoftu. Chodzi mianowicie o (już zdjętą częściowo) stronę opisującą w kwiecistych słowach doświadczenia pewnej Pani, która zmieniła swój system z MacOS-a na Windows XP i jest z tego niezmiernie zadowolona. Szczęśliwie działa jeszcze Google Cache.

NOWOŚĆ: Steve Ballmer sugeruje, że Microsoft nic nie wiedział o mistyfikacji, która była jakoby wyłącznym dziełem firmy marketingowej obsługującej ich public relations.

Historyjka jest, jak nietrudno było się domyśleć, zmyślona, ale prawdziwy dowód na to znalazł jeden z czytelników Slashdota: stronę firmy sprzedającej PhotoDisc’i czyli zestawy profesjonalnych zdjęć dla grafików. Zdjęcie Pani, która jakoby zainstalowała XP pochodzi z takiego CD, a dla zmylenia przeciwnika, ktoś zrobił jej odbicie w osi pionowej 🙂

Okazuje się jednak, że takie praktyki publikowania wyssanych z palca user stories są w M$ powszechnością. Porównajcie: to i to.

Tradycyjnie Microsoft nabiera wody w usta i jakby nigdy nic usuwa stronę ze swojego serwera. Poczekajmy tylko aż wytoczą proces Google za przechowywanie kopii tych stron w cache’u. Poważnym zaniedbaniem wydaje się jednak fakt nieocenzurowania artykułu w MSNBC, kontrolowanym przecież przez załogę Billa G.

Ze względu na ocenzurowanie artykułów na serwerach Microsoftu i Google, lokalne kopie stron dostępne są na: linux.gda.pl oraz marcoos.zwm.punkt.pl.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: wanted.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →