Jak wiadomo, Microsoft udostępniał od kilku lat garść porządnie wykonanych fontów w formacie TrueType. Tak znane w sieci fonty, jak: Arial, Verdana, Georgia, Andale Mono, Times New Roman i inne — były dostępne na stronie microsoft.com. Niestety, kilka dni temu firma podjęła decyzję o ich usunięciu, choć nadal będą oczywiście rozpowszechniane z Windows i MSIE.

Microsoft argumentuje tę decyzję w taki sposób: Większość użytkowników, którzy chcieli ściągnąć te fonty, już to uczyniła. […] Odkryliśmy również, że pliki były włączane do różnych komercyjnych produktów bez zachowania zasad licencji [EULA].

Trzeba uczciwie przyznać, że i brać uniksowa korzysta intensywnie z dobrodziejstwa Microsoftu. Przepisy na instalację TrueType w X-ach prawie zawsze odwołują się do w/w strony jako źródła plików. Na szczęście, licencja nie zabrania dalszego rozpowszechniania tychże fontów, pod warunkiem, że będą one dystrybuowane w niezmienionej postaci. Jak radzą sobie z tym problemem linuksowcy można sprawdzić na stronie projektu corefonts.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: wanted.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →