Wiem, że informacja o przejęciu firmy Navision przez Microsoft nowością raczej nie jest (pochodzi sprzed kilku dni), ale w związku z nią zastanawiam się nad pewną sprawą.
Wszyscy, którzy znają program Navision XAL (dawniej Damgaard XAL, a jeszcze dawniej Concorde XAL) chyba już się domyślają… Otóż cechą charakterystyczną tego programu jest, że użytkownik otrzymuje dostęp do jego kodu źródłowego — ba! ma nawet możliwość jego modyfikacji! Zastanawiam się jak Microsoft zamierza sobie poradzić z tym faktem w świetle wypowiedzi różnych jego przedstawicieli na temat ochrony własności intelektualnej?
Acha, byłbym zapomniał: Microsoft, Navision, XAL, Navision XAL i/lub inne wymienione tutaj produkty firmy Microsoft są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Microsoft. Wymienione nazwy istniejących firm i produktów mogą być znakami towarowymi należącymi do odpowiednich właścicieli. Opisywane w tym artykule przykładowe firmy, organizacje, produkty, osoby i zdarzenia są fikcyjne. Jakikolwiek związek z istniejącymi firmami, organizacjami, produktami, osobami lub zdarzeniami jest całkowicie przypadkowy. 🙂

Archiwalny news dodany przez użytkownika: Jerry.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →