Sobota w Warszawie powitała nas nieco… mokro. Mżyło, padało, więc raczej nie było chęci, żeby się gdzieś na zewnątrz wybrać…

MiMUW przywitał nas jak zwykle przyjaźnie 🙂 Dotarło kilku spóźnionych developerów, tak że skład się zdecydowanie powiększył i wzmocnił.

Rozmowy w sprawie kierunków rozwoju PLD zdominowały początkowe godziny spotkania. Developerzy rozważali „zady i walety” możliwych form działania teamu.

Rozmawiano także o konieczności zakończenia prac związanych z „wypuszczeniem” wersji 1.0 Ra. Wyznaczono kilka punktów, które muszą być jeszcze zrealizowane przed oficjalną premierą, m.in. „dopieszczenie” Mozilli, gnucash’a, Samby, kernela (dzimi cały czas realizował ten punkt 😉 i in.
Ogłoszono także, że kloczek nie posyła _żadnych_ STBR-ów na buildery, łącznie z tymi z dopiskiem „KJM” ;>, jeśli nie mają bezpośrednio związku z wydaniem wersji 1.0.

Kolejnym bardzo ważnym problemem, który był dyskutowany na forum, było rozwiązywanie konfliktów pomiędzy deweloperami. Zgodnie stwierdzono, że obecny stan jest nie do przyjęcia, w związku z tym zaproponowano stworzenie tzw. Rady Rozjemczej (w kuluarach przewinęło się hasło „Brygada RR” ;), która będzie reagować na takie problemy i rozstrzygać je w sposób polubowny. Rada będzie wybrana z grona deweloperów, będzie posiadać 5 członków (+2 rezerwowych, gdyby któryś z członków Rady był stroną w którymś z konfliktów). Od decyzju tej grupy nie będzie odwołania. Jednocześnie też przyjęto (jednogłośnie!), że Rada nie będzie decydować o kierunku rozwoju dystrybucji etc, ma reagować wyłącznie w przypadkach konfliktów. Sebastian Zagrodzki na ochotnika zgodził się napisać RFC na ten temat i rozesłać do deweloperów. W najbliższym czasie więc, po liście Sebastiana, będzie można zgłaszać kandydatów do Rady, a później zostanie przeprowadzone głosowanie przez sieć.
Oczywiście, zgodnie z naszymi najlepszymi rejs^H^H^H^Hpolskimi tradycjami, była próba przeprowadzenia głosowania nad wyborem metody głosowania 😉 Wtedy kloczek dał głos.

Developerzy dyskutowali także o propozycjach nazw dla kolejnych edycji PLD Linuksa. Przewinęły się z wiatrem takie hasła, jak:

  • Ac
  • RedMount
  • Szikago

i kilka innych 😉 Oczywiście – na razie nie tłumaczymy, z czym są one związane. Poczekamy na nasz dział PR :>

Grupa w składzie: RMF, kloczek, Blues, dzimi i socrat – przytargała na MiMUW przez pół Warszawy ładnego PPC’a (IBM B50 7046, pseudonim artystyczny „B52”) w obudowie rackowej 2U (największe oczy robili ludzie w metrze ;). Oczywiście żadne trzęsienia ziemi w czasie zlotu nie mogły oderwać dzimi’ego od konsoli tego komputera, w związku z tym po kilku godzinach mieliśmy już bootujący się na nim kernel 2.2.21 – pozostały tylko niewielkie problemy z inicjalizacją SCSI.

W czasie zlotu zaprezentowano archiwalne nagrania legendarnego Kabaretu TEY – „Maluch” oraz najnowszą interpretację hym^H^H^Hkolędy w wykonaniu naszej czołowej trubadurki 😉

Oczywiście, nie obeszło się bez najazdu fotoreporterów – udzielali się przede wszystkim RMF oraz tandem: Sebek + Skobi. Czekamy na zdjęcia na WWW!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: socrat.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →