Na stronach egov.pl ukazała się ocena sieciowej działalności administracji publicznej. Opracowany przez zespół Internetu Obywatelskiego dokument można znaleźć tutaj (17MB).

Czy jesteśmy blisko eRządu? Jak wynika z raportu (i moich codziennych doświadczeń) – do w pełni elektronicznej administracji troszkę nam jeszcze brakuje. I to nie chodzi tylko o brak niektórych instytucji w internecie, trudne do zgadnięcia adresy, ale również o samą zawartość istniejących serwisów. Na publicznych www wciąż brakuje formularzy, dzięki którym można ominąć kolejki w urzędach, brakuje informacji o podstawowych prawach obywatela, a także częstym brakiem wersji obcojęzycznych. Okazuje się, że choć mamy już ustawę o podpisie elektronicznym, wciąż nie możemy wykorzystać dawanych przez nią możliwości w praktyce.

Na szczęście, powoli się to zmienia. I miejmy nadzieję, że za kilka lat na radosne doniesienia o możliwości wysłania wniosku paszportowego zwykłą pocztą będziemy patrzyć z politowaniem… (informacje o raporcie podesłał nam Kamil Piecuch)
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →