Jak zapewnie część z was wie, drobna posucha na newsy jest spowodowana moim wyjazdem na poznańskie targi Infosystem, których pewna część jest poświęcona biznesowym zastosowaniom Linuksa.

Dziś wieczorem zakończył się pierwszy cykl wykładów, podczas których można było spotkać wielu znanych ludzi ze świata Linuksowego.

Jak to zwykle bywa podczas tego typu imprez, nie zabrakło Tomka Barbaszewskiego, który opowiadał o komercyjnych zastosowaniach Linuksa oraz ogólnie o swojej firmie. Wystąpił również przedstawiciel jego najsłynniejszego klienta, Marek Pokulniewicz z Sejmu RP, który opowiedział o wdrożeniu systemów uniksowych w tej instytucji. Swoje 30 minut wykorzystali również przedstawiciele firm TRES (pakiet dla przedsiębiorstw TRAWERS), których oferta znana jest uczestnikom ostatnich Pingwinariów, oraz przedstawiciel firmy IBM, który opowiedział o zaangażowaniu tej korporacji w rozwój Linuksa.

Jutro drugi i ostatni dzień tej imprezy. Według planu powinni się pojawić Krzysztof Krzyżaniak (eloy) z referatem o integracji i obsłudze sieci niejednorodnych przy pomocy serwerów linuksowych, Marcin Steć (Linux na e-serwerze firmy IBM), Marcin Nalepa (Oracle w rozwiązaniach biznesowych), Rafał Wojtczuk (Open Source Security), HP (Linux platformą do prowadzenia biznesu), Łukasz Wielebski (klastry serwerowe), Grzegorz Rabanowski (Komercyjne instalacje Linuksa na serwerach IBM) oraz niżej podpisany – Embedded systems z Linuksem w tle. Całość zakończy się kolejnym referatem Tomasza Barbaszewskiego…

Niestety, prawdopodobnie przez najbliższy tydzień nie będę miał dostępu do sieci, tak więc drugi dzień nie zostanie przeze mnie opisany. Postaram się jednak skontaktować z Arturem i opowiedzieć mu, co się działo 🙂 Do niego też kierujcie zażalenia dotyczące działania serwisu i UFFków 🙂
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →