OpenBSD od dawna było znane między innymi z bardzo oryginalnej oprawy graficznej poszczególnych wydań.

Każda oficjalna płyta CD była zaopatrzona w ładną okładkę i obowiązkowo sticker. Sam tłoczony CD też miał odpowiedni graficzny temat. Dodatkowo sprzedawane są koszulki z ciekawymi grafikami oraz plakaty, które jak cała reszta gadżetów reprezentują wysoką jakość.

Oczywiście, w samym systemie też nie mogło zabraknąć akcentów tematu graficznego OpenBSD – każde wydanie zawiera odpowiednio przygotowany ekran logowania xdm.

Jakby tego było mało, pojawiła się muzyka OpenBSD!!

W wydaniu 3.0 była dołączona do płytki ścieżka dzwiękowa OpenBSD i jak dowiadujemy się od samego Theo De Raadta (twórcy OpenBSD) jest ona udostępniona na takiej samej licencji jak system – czyli BSD!

W chwili obecnej Theo wystawił na stronę WWW projektu nową ścieżkę dla wydania 3.1 (długość ścieżki: 3 minuty i 1 sekunda) wraz ze starą (długość ścieżki: 3 minuty) w formacie MP3.

Muzykę można całkowicie legalnie 🙂 sciągnąć m.in. z mirrora OpenBSD w Polsce: http://www.OpenBSD.pl/songs/song30.mp3 i http://www.OpenBSD.pl/songs/song31.mp3.

Trzeba podkreślić iż jest to dosyć nietypowa forma promocji systemu operacyjnego Open Source. Między innymi dzięki takim dodatkom płytki z systemem sprzedają się naprawdę dobrze, a cały projekt może być utrzymywany ze sprzedaży gadżetów i darowizn.

Jak tak dalej pójdzie to za kilka wydań (wydania są co 6 miesięcy) będziemy mogli kupić płytę z muzyką OpenBSD 🙂

Nie pozostaje nic innego jak życzyć innym projektom Open Source zastosowania podobnego schematu marketingowego jak to widzimy i słyszymy w OpenBSD…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: madey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →