Poganiany przez developerów PLD umieszczam nowy odcinek. Za trzy tygodnie jubileusz 🙂

PLD Traffic #7

Miało się pojawić PLD 1.0, miało się pojawić i póki co się nie pojawiło. Pozostaje tylko cierpliwie czekać. Za to sam traffic znowu będzie przechodził metamorfozę. Przy odrobinie szczęścia następny numer pojawi się zarówno na 7thguard i LinuxNews. A i źródełka nie będą pisane w html’u tylko w xml’u (tutaj mały apel do czytelników: jeśli ktoś zna jakiś zjadliwy kurs xslt to byłbym wielce zobowiązany za link).
Cotygodniowe statystyki:
96 Tomasz Kłoczko <kloczek@rudy.mif.pg.gda.pl>
39 GoTaR <gotar@poczta.onet.pl>
38 Michal Kochanowicz <michal@michal.waw.pl>
28 Jakub Bogusz <qboosh@pld.org.pl>
21 Mariusz Mazur <mariusz@isn.pl>
21 Marcin Bohosiewicz <marcus@kernel.pl>
19 Arkadiusz Miskiewicz <misiek@pld.ORG.PL>
16 Blues <blues@ds6.pg.gda.pl>
14 Rafał Kleger-Rudomin <klakier@pld.org.pl>
14 Arkadiusz 'Jo Joro’ Sochala <jojoro@poczta.onet.pl>

1. Sprawy certyfikatów ciąg dalszy

Tomasz Kłoczko dołączył certyfikat firmy Unizeto do PLD. Zostało ustalone, że dopóki nie zostanie zaproponowane działające alternatywne rozwiązanie (polegające na trzymaniu certyfikatów każdej firmy w osobnym pakiecie), ma pozostać tak jak jest.

2. IPv6 i ftp.pld

W wiadomości „ftp.ipv6.pld.org.pl” Andrzej Dopierała upomniał się o uporządkowanie kwestii serwera ftp chodzącego na ipv6. Łukasz Trąbiński odpisał mu:
„Jeżeli powiesz mi jak zmusić amandę aby działała przy włączonym ipv6 w xinetd, to taki mirror (po ipv6) momentalnie zaistnieje…”
Nie było odpowiedzi.

3. Polacy nie gęsi… czy oby na pewno?

W wiadomości „kde-i18n” Tomasz Pala (GoTaR) spytał się o stan pakietu z tłumaczeniami dla KDE:
„Co się z nim dzieje? Bo bez tego to 1.0 więcej przyniesie szkód na rynku workstacji niż pożytku.”
Z krótkiej dyskusji jaka nastąpiła wniosek jest taki, że stan lokalizacji w PLD nie jest najlepszy.

4. Moderowane listy?

W wiadomości „propozycja pld-devel-pl-bis moderowane” Radosław Kintzi napisał:
„Mam propozycje, by urucomić nową listę dla develperów, na którą szłoby wszystko, co na liste pld-devel-pl z wyjątkiem listów spełniających pewne kryteria. I tak np. doskonałym kryterium na odrzucenie listu byłoby spełnienie przez niego wszystkich następujących warunków:
1. list jest datowany na sobotę lub niedzielę
2. list jest częścią wątku, w którym jest więcej niż pięć wiadomości
3. więcej niż 1/4 listów w wątku pochodzi od kloczka

Nie jestem zdania, że to Tomek jest wyłącznie winien zaśmiecania listy (pewnie jest winien w jakiś 50% ale nie o to mi chodzi), tylko, że takie kryteria wyeliminują z mojej skrzynki listy, które i tak nic do mojego poznania i do PLD nie wnoszą. A jakby tak zrobić bezpośrednio na pld-devel-pl, to jakżebyśmy odciążyli łącza.

rk.

PS. zignorujcie, te wypociny; wstałem dzisiaj lewą nogą, a potem jeszcze zaciągnąłem pocztę; ktoś musiał oberwać;”
Rafał Klegier-Rudomin odpowiedział:
Sympatyczna propozycja (też mam dosyć śmiecia na tej liście). Tyle że mało wykonalna. Bez samodyscypliny się nie obejdzie. A może po prostu napisz FAQ, choćby kilka słów i wysyłaj co tydzień?
Odpowiedzi nie było.

5. Czcionki (?) wreszcie działają

W wiadomości „fonty w XFree86” Jakub Bogusz poinformował, że wreszcie udało mu się rozwiązać problem popsutych fontów po uaktualnieniu XFree. Później nastąpiło trochę technicznej dyskusji, a w wiadomości „Re: gotar: SPECS XFree86-fonts.spec,1.59,1.60” Jacek Konieczny napisał:
„Chciałbym zauważyć, że font to nie czcionka. (czcionka to ołowiany wzorzec pojedynczej (chyba że to ligatura) literki).”
Krótka dyskusja zakończyła się postem Zbigniewa Chyli:
„Przy dyskusjach na temat języka czasem bywa tak, że wszyscy mają rację. Zdecydowaliśmy [my=GUST=Grupa Użytkowników Systemu Tex] się przejść na czcionkę dawno temu i z perspektywy czasu oceniam, że decyzja była słuszna (a tłuc tematu po raz tysięczny nie mam ochoty).
Polecam omówienie zagadnienia na stronie Marcina Miłkowskiego: http://venus.ci.uw.edu.pl/%7emilek/slow_u.htm

6. Kiedy PLD 1.0?

W wiadomości „PLD 1.0 – kiedy?” Witold Filipczyk napisał:
„Jeśli niewiele zostało do wydania PLD 1.0, to trzeba ustalić oficjalną datę wypuszczenia. Data nie może być przypadkowa. Proponuję 12 IV (pierwszy udany lot człowieka w kosmos). Będzie już po świętach i bociany przylecą.”
Kilka osób zaproponowało wypuszczenie PLD w swoje urodziny, natomiast Tomasz Kłoczko napisał:
„Termin jest nadal ASAP.
Zostało tylko kilka rzeczy do dokończenia z błędów klasy security i zaraz po tym powinno nastąpić zamknięcie 1.0. Tak czy inaczje nie bezie to oznaczać i tak zamknięcia prac nad 1.0 (za jakiś czas pojawi się niewątpliwie 1.0.1 równolegne z nową wersja operta już o kernel 2.4 i inne nowe rzeczy).”

(Dla nieangielskojęzycznych: ASAP = jak najszybciej się da)

7. Nowe narzędzie do ogniomurków

W wiadomości „tree-firewall” Olgierd Pieczul napisał:
„W repo znajduje się moduł tree-firewall, z narzędzie pomocne przy zarządzaniu firewallem. Wymaga on od użytkownika znajomości ipchains/iptables. Jest to cos pomiedzy recznie wpisanymi regulami, a firewall-init. W tej chwili dziala sprawnie na iptables, na ipchains nie testowalem.”
Nie było odpowiedzi.

8. Lista zasłużonych

W wiadomości „Fw: adasi: SOURCES list” Witek Kręcicki poinformował o stworzeniu listy developerów PLD do umieszczenia w wydaniu specjalnym miesięcznika LinuxPlus. Lista dostępna jest tutaj (kliknąć na numerek w lewym górnym rogu).

9. Nowe płytki

W wiadomości „nowe iso” Tomasz Kłoczko napisał:
„Na ftp są nowe iso. Tym razem peer arch x86 wypadło tego już trzy sztuki. Prośba o potestowanie przedewszystkim pod kontem instalacji.”
Michał Moskal odpowiedział:
„W bootdisk/batch-installer leży skrypt do generacji małych (ca 40mb) iso. Są na nich bakiety z base + poldek + ppp. Wygenerowane iso leża na ftp://ftp.kernel.pl/pub/People/malekith/*.iso

Proszę o testy i ew. generowanie ich z normalnymi iso.”
Nie było odpowiedzi.

Mam nadzieję, że podobał Ci się PLD Traffic

Archiwalny news dodany przez użytkownika: mmazur.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →