Do spamboksa dostałem list z serwisu prv.pl, zapewne z powodu www.hackpl.prv.pl (i tak nikt nie pamięta hasła, ale strata niewielka ;). Informują o wprowadzeniu opłat za aliasy pocztowe, ale ciekawy jest fragment o Onecie.

Onet się chyba na nas (na Ciebie ?) zawziął - ich wyszukiwarka nie indeksuje stron w domenie PRV.PL a te które indeksowała do tej pory zostały z niej usunięte. Jak zgadujemy (bo nie dostaliśmy odpowiedzi na przesłany list) chodzi o to, że część użytkowników PRV.PL oszukuje ową (i inne) wyszukiwarki - wpisując w PRV.PL słowa kluczowe i opis niezwiązane z rzeczywistą zawartością strony docelowej. Strona taka jest wówczas wyżej niż inne. Jest to karygodne i zdecydowanie to potępiamy nie mniej Onet:

  • po pierwsze mógł nas o tym poinformować
  • po drugie wprowadził odpowiedzialność zbiorową - oszukujących jest znikomy procent
  • po trzeci poszedł na przysłowiową łatwiznę - np. Google (kilka razy większy od Onetu) nie postępuje w ten sposób
  • po czwarte sam sobie szkodzi - aliasy pozwalają łatwo zmienić adres docelowy, ale adres aliasa się nie zmienia

I po piąte i najważniejsze - problem nie znika. Oszuści nadal będą oszukiwać - będą wprowadzać na swoich stronach nieprawdziwe opisy, słowa kluczowe itd. Przecież to paranoja - gro zasobów polskiego internetu nie jest indeksowane (nie można przecież ignorwać 170 000 serwisów) bo ktoś sobie coś wymyślił...
Nie bardzo wiemy co z tym fantem zrobić. Nie chcemy specjalnie się angażować w spór żeby nie być posądzonym o rozgrywanie jakiś własnych interesów. Wysłaliśmy oficjalne zapytanie do Onetu, nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi. Podobnie jak nasi użytkownicy czujemy się ignorowani i lekceważeni. Być może rozwiązaniem jest nagłośnienie całej sprawy oraz wysyłanie indywidualnych Waszych listów z protestem do Onetu. Onet nie zaproponował nawet żadnego rozwiązania problemu.
Każdy ma prawo do podejmowania takich decyzji jakich mu się tylko podoba. Onet też ma to prawo. Nie mniej stanowisko jest niezrozumiałe, nieuzasadnione i podjetę bez jakiejkolwiek próby innego załatwienia problemu (tj. likwidacji oszustów). Trochę to dziwne jak na pioniera polskiego internetu i firmę, która zwykle internautom pomaga..
Cóż - jedni chcą brać pieniądze za lepsze aliasy pocztowe, drudzy na zlość innym chcą zniweczyć pracę i wysiłek 170 000 osób zupelnie za darmo. Idzie nowe.....

Archiwalny news dodany przez użytkownika: arturs.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →