Arturs się nudzi. No to poniżej coś do poczytania. Heh. Zaczynam popadać w rutynę 🙂

PLD Traffic #5

Wreszcie są statystyki. Odpowiednie oprogramowanie dostałem od Michała Kochanowicza, oraz Adama Byrtka. Użyłem skryptów Michała, bo były bardziej PLD-friendly. Obu przesyłam masę wazeliny.
Cotygodniowe statystyki:
35 Tomasz Kłoczko <kloczek@rudy.mif.pg.gda.pl>
35 Jakub Bogusz <qboosh@pld.org.pl>
32 Michal Kochanowicz <michal@michal.waw.pl>
32 Blues <blues@ds6.pg.gda.pl>
19 Robert Grabowski <Robert.Grabowski@7bulls.com>
18 wrobell <wrobell@ite.pl>
17 Rafał Kleger-Rudomin <klakier@pld.org.pl>
16 GoTaR <gotar@poczta.onet.pl>
15 Witold Filipczyk <juandon@poczta.onet.pl>
15 Krzysiek Taraszka <dzimi@pld.org.pl>

1. PPC nadchodzi

W wiadomości „PPC nadchodzi” Arkadiusz Miśkiewicz napisał:
„Dzięki Marcinowi Chojnowskiemu (martii) mamy builder PPC. Hip, hip – hura! 🙂

Powoli zaczną się pojawiać pakiety ppc w ftp://ftp.pld.org.pl/dists/nest/test/ppc (a później ftp://ftp.pld.org.pl/dists/nest/PLD/ppc) Aktualnie owe pakiety można uznać za wysoce eksperymentalne gdyż są jeszcze budowane w większościowo-PLDowym/mniejszościowoMDKowym środowisku – pełne przejście na pakiety PLD w ciągu najbliższych tygodni. http://lists.pld.org.pl/archive/index.htm?24:mss:50223:200203:lmofjnlinmdonoceejcn
Nie było odpowiedzi.

2. O Javie słów kilka

W wiadomości „Blackdown-java-sdk nie działa pod galeonem” Paweł Sakowski zgłosił kilka uwag odnośnie działania Blackdown Java. Artur Flinta odpowiedział mu:
„O blackdown nic nie powiem, bo się tym nie zajmuję, natomiast jdk.spec (podobnie jak java-sun.spec) raczej nigdy nie pójdzie na buildery bo zabrania tego licencja, albo my nie mamy pełnej jasności co do niej. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by sobie jdk zbudować samemu. Z java-sun.spec budowana jest wersja 1.4.0 javy, która dobrze sprawuje się w mozilli, ale część aplikacji javowych może z nią nie działać, natomiast jdk.spec buduje buduje wersję 1.3.1_02 z którą działają aplikacje, natomiast plugin mozilli ma problemy z chatami i innymi appletami.”
Nie było odpowiedzi.

3. Ładniejszy interfejs CVS

W wiadomości „[ANNOUNCE: viewcvs]” Sergiusz Pawłowicz ogłosił:
„cze, pod adresem:

http://ibiblio.org/ser/cvs/

jest ładnie przedstawiana zawartość naszego repozytorium cvs, uaktualniana co trzy godziny.

zachęcam do korzystania z serwisu, proszę o raportowanie ewentualnych problemów na priva.”
Niżej podpisany spytał się czemu nie zamienić tego co jest na cvs.pld.org.pl (cvsweb) na to co zaprezentował Sergiusz (viewcvs), jako że viewcvs jest ładniejszy. Tomasz Kłoczko odpowiedział, że to co jest obecnie jest wygodniejsze przy używaniu lynxa. Wojtek Kaniewski stwierdził, że trudno z cvsweb’a wyciągnąć najnowsze wersje pakietów. Tomek odpowiedział, że „można to zrobić używając .. cvs :>”, a Sergiusz odpowiedział, że „pewnie, można nawet przy użyciu assemblera, tomku”. Nastąpiła długa dyskusja w której wszyscy mówili, że viewcvs jest wygodniejszy, gdy się nie ma pod ręką własnego komputera, a Tomek mówił, że to nie prawda.

4. Problemy z nowym XFree

Po zmianie wersji XFree na 4.2 wiele osób narzekało na zaprzestanie działania ich kart. W wiadomości „xfree86 4.2 i problem z ati” wrobell napisał:
„Jak ktoś ma problemy z obrazem na ati, to niech spróbuje

Option „composite_sync” „off”

W sterowniku ati dla X-ów 4.1 było to standardowo wyłączone. W 4.2 jest odwrotnie i stąd u niektórych problemy.”
Nie było odpowiedzi.

5. Stara dokumentacja

W wiadomości „quota” Paweł Gołaszewski napisał, że „Polskie manuale do quoty są przestarzałe. Mocno. I bezużyteczne.”. Tomasz Kłoczko odpowiedział:
„Czyli już wiesz czym mozesz się zająć.”
Nie było odpowiedzi.

6. PLD w Linux+

W wiadomości „Linux+ PLD-1.0” Michał Kochanowicz napisał:
„Kolega pokazał mi dzisiaj w ,,Software” reklamę jakiejś gazety (Linux+?) która ma wydać numer z PLD-1.0. O ile dobrze się przyjałem nie było tam daty. Czy ktoś z was wie co to za gazeta i kiedy będzie wydana?”
Arkadiusz Miśkiewicz odpowiedział, że jest to „Linux+, numer specjalny, planowany, nie wiadomo”, a Krzysiek Taraszka napisał:
„Hmm, gazetka z PLD-1.0 ? wow 🙂
To moze i my PLD Team naskrobiemy cos dla tej gazetki ? bedzie sie sprzedawac jak swierze buleczki :))))
A i my zarobimy (przynajmiej ja na nowa plyte glowna ….)”

Nie było odpowiedzi.

7. O kurde

W wiadomości „Pamiętniki z upgradeów” Michał Kochanowicz opisał swoje traumatyczne przeżycia podczas uaktualniania PostgreSQL (standardem w PLD jest to, iż po uaktualnieniu coś musi nie działać). Dwadziścia minut później Michał odpowiedział na swój list przedstawiając dalsze próby reanimacji bazy danych. List kończył się następująco:
„O KUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURRRRRRRRRRRWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
Właśnie wyjebałem wszystkie bazy. Idę się powiesić.”

Wszyscy łączymy się w bólu.

8. Regionalne oddziały PLD

W wiadomości „Regiony” Stacho Pal napisał:
„Taki mi ostanio do glowy pomysl przyszedl. 😉 Skoro PLUG ma swoje regionalne oddzialy, to tworzony w Polsce PLD, tez by mogl. Jak sie zapatrujecie na (nieformalne) grupy PLD-Slask, PLD-Pomorze, PLD-Mazowsze itd.?? Osobiscie moglbym 'cos’ pomoc w okolicy 'Gorny Slask’. Jesli pomysl jest bardzo glupi, to spuscie go do /dev/drzewo. ;)”
Wszyscy byli zgodni, że lokalne fan kluby są bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza że piwo jest bardzo popularnych napojem wśród developerów.

9. PLD kernel howto

W wiadomości „PLD-kernel-HOWTO.html” Krzysiek Taraszka napisał:
„opracowalem krociotka dokumentacje naszego PLD’lowego kernel’a 2.2.20. Dokument wymaga dopracowania ew jakis poprawek. Narazie dokument jest w wersji PL, pisze wlasnie wersje EN. Jak by cos narazie dokument jest na:

http://cyborg.kernel.pl/~dzimi/

prosze o przeczytanie, komentarze mile widziane.”
Później nastąpiła w kwestiach technicznych (nowa lokalizacja pliku to cvs.pld.org.pl/cvsroot/PLD-doc/docdevel/html/PLD-kernel-HOWTO.html), oraz odnośnie tłumaczenia użycia słowa „kernel” w polskiej dokumentacji. Poniżej list Witolda Filipczyka:
„Kernel jest lepiej.
Nikt nie chce mieć mniejszych jąder.”

Mam nadzieję, że podobał Ci się PLD Traffic

Archiwalny news dodany przez użytkownika: mmazur.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →