Dziwnymi drogami dotarł do moich rąk najnowszy numer miesięcznika Linux+. Tematem przewodnim, o czym zresztą informuje wielki napis na okładce, jest programowanie. Co znajdziecie w środku? Na początku znajdziecie coś, bez czego nie obywa się żadna porządna książka o Linuksie – podstawy programowania w Tcl/Tk. Następnie opis COOK-a, który – według autora – ma duże szanse zastąpić powszechnie używanego make’a. Dwa kolejne artykuły są przeznaczone dla programistów, którzy chcą częściowo zautomatyzować wyszukiwanie błędów w swoim oprogramowaniu. Znajdziecie w nich informacje na temat analizy błędów w skryptach perlowych oraz opis LCLinta.

Można też poczytać o nowym Perlu, programowaniu w Prologu i łączeniu Perla z Apachem. Lubiących grzebać w kodzie kernela na pewno zainteresują teksty o ciekawych poprawkach w jądrze Linuksa, RTLinuksie i User Mode Linuksie.

Na dołączonych do numeru płytkach umieszczono oprogramowanie do odtwarzania filmów, środowisko GNOME Salute, OpenOffice’a, KDE 3.0b1…

Nowego numeru nie polecam całkowicie początkującym, jednak wszyscy chcący zrobić w Linuksie coś więcej, niż tylko uruchomić pine, powinni się z nim zapoznać.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →