Notka pojawia się z niewielkim opóźnieniem (info można było znaleźć w Sieci już wczoraj), ale weekend w pełni – więc może nam wybaczycie 😉
Jak już pewnie niektórzy z Was wiedzą, w sobotnim The Washington Post znalazł się artykuł, zawierający pogłoski o rzekomych planach przejęcia Red Hata przez AOL.

Wspomniany artykuł wygląda raczej na czyste spekulacje, jednak odbił się żywym echem w Internecie. Komentarz można przeczytać m.in. na stronie NewsForge’a.
Zdania na temat zarówno wiarygodności informacji podanych przez Washington Post, jak i potencjalnych efektów przejęcia Red Hata wydają się być różne. Wskazuje się na obserwowane ostatnimi czasy tendencje AOL-u do uniezależnienia się od produktów Microsoftu. Można jednak podejrzewać, że opisywany mariaż mógłby się niekorzystnie odbić zarówno na pozycji Najbardziej Zasłużonej Firmy Świata ™, jak i… komforcie dotychczasowych użytkowników Czerwonego Kapturka.
Uaktualnienie: na stronie wydawnictwa O’Reilly znalazłem tekst pt. „Think Twice, Red Hat” Andy Orama, w którym autor przytacza niezbyt zachęcająco wyglądającą historię sprzed dziewięciu lat. Dotyczy ona sprzedaży AOL-owi przez wspomniane wydawnictwo serwisu GNN. Mówiąc w skrócie: serwis nie pożył w rękach AOL-u długo (około roku) i najwyraźniej A. Oram nie uważa tego za przypadek.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: grzesiek.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →