Lindows, dytrybucja, która – przynajmniej według jej twórców – ma szanse zastąpić Windows. Czy tak się stanie – odpowiedz poznamy już wkrótce, bowiem za kilka tygodni ma się pojawić wersja preview nowej dystrybucji. Dystrybucji komercyjnej, która będzie kosztować około 100 dolarów.

Na łamach SiliconValley.com pojawił się ciekawy tekst zaczynający się od Michael Robertson uruchomił swojego IBMowskiego notebooka. Uruchomił przygotowaną pod Microsoft PowerPointem prezentację o produkcie, który – jak ma nadzieję – wkrótce trafi do sprzedaży. Tym produktem jest system operacyjny, który został przez niego uruchomiony. Podpowiedz: nie był to Microsoft Windows.

Dalej trwa opowieść o Lindows, zrodłach finansowania projektu (Robertson był twórcą mp3.com) i dalszych planach. Podczas opisywanej rozmowy pada dość ważne zdanie, które być może świadczy o statusie całego projektu – można założyć, że większość ludzi używa najwyżej 10 programów. Może to oznaczać, że twórcy Lindows skupili się na współpracy Lindows z pakietami typu MS Office. Czy to oznacza, że na system, pod którym będzie można uruchomić każdy program z MS Windows, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać? Odpowiedz uzyskamy już niedługo…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →