Od kilku dni w kioskach w całym kraju można dostać dwa nowe numery Linux+. Jeden z nich jest poświęcony bezpieczeństwu, drugi jest numerem specjalnym dotyczącym dystrybucji RedHat Linux 7.2.

Jak już wspomniałem, tematem przewodnim styczniowego numeru L+ jest bezpieczeństwo. Dlatego możecie w nim przeczytać o narzędziach do detekcji włamań (idealna rzecz dla leniwych i przepracowanych administratorów), remailerach zapewniających anonimowość w sieci oraz szyfrowaniu usług sieciowych przy pomocy Stunnela.

Programiści na pewno zainteresują się tekstami dotyczącymi praktycznego wykorzystania bibliotek kryptograficznych oraz krótkim opisem Pike’a. Poza tym znalazło się miejsce na teksty dotyczące ostatniego JWLa, wywiad z twórcami linuksowego klonu Gadu-Gadu oraz tekst dotyczący prawnych aspektów włamań komputerowych.

Graczy z pewnością zainteresuje wiadomość, że w numerze ogłoszono wspólny konkurs 7thGuarda i miesięcznika Linux+. Nasi wierni czytelnicy na pewno poradzą sobie z pytaniami, a wśród nagród jest gra Heroes of Might and Magic III. Zapraszam do wzięcia udziału 🙂

O drugiej gazetce nie mogę powiedzieć wiele więcej, niż to, że jest. Dołączono do niej sześć płytek z najnowszym Czerwonym Kapturkiem, a sam numer poświęcono głównie nowościom w porównaniu z poprzednimi wersjami oraz instalacji i konfiguracji tej dystrybucji. Numer na pewno przyda się osobom bez stałych łącz do sieci, jednak stali użytkownicy Linuksa nie znajdą w nim nic nowego…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →