Na kilku serwisach, wśród których jest np NewsForge, pojawiła się informacja o grze Uplink. Słyszałem o niej już wcześniej, teraz mogłem o niej poczytać.

Czym jest Uplink? Gra stworzona przez niewielką brytyjską firmę Introversion przenosi gracza w świat przyszłości, w rok 2010, kiedy to wśród normalnych zawodów typu sprzątaczka czy makler można znalezć również włamywacza komputerowego. Może on się zajmować wszystkim – od wykradania informacji po niszczenie zdalnych systemów. W takim świecie jesteś pracownikiem firmy, która zatrudnia ludzi podobnych do ciebie – znających się na komputerach, nie mających dużych skrupułów, potrafiących zatrzeć za sobą ślady.

Choć grafika zaprojektowana przez twórców Uplinka nie powala na kolana, to jednak nie o to w grze chodzi. Bowiem nie jest ona tak naprawdę potrzebna – służy tylko do wyświetlenia konsoli twojego komputera. Konsoli, która daje ci narzędzia i możliwości niedostępne jeszcze w realnym świecie, które jednak mają dużą szansę pojawić się w ciągu najbliższych lat.

Według wszystkich recenzji, z którymi miałem okazję się zapoznać, gra należy do highly addictive games, więc nie sięgajcie po nią jeśli nie macie dużej ilości czasu.

Wymagania: Linux (lub Windows), OpenGL, 20 megabajtów miejsca na dysku. Cena – niecałe 25 dolarów, na razie dostępne tylko u producenta, jednak być może już wkrótce… Na stronach producenta można znalezć wersję demo.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →