Do domu wróciłem dziś dość wcześnie – choć gdzieniegdzie widać śnieg, a pogoda nie zachęca do spacerów, to jednak było jeszcze dość jasno. Postanowiłem skorzystać z ostatnich chwil, kiedy słońce pozwala na obejrzenie otoczenia, kiedy zauważyłem przebiegającego przed domem nieznanego mi bliżej mężczyznę z bronią w ręku. Zaraz… Nieznanego? Przecież to mój sąsiad.
Na wszelki wypadek wziąłem broń do ręki, kilka granatów do kieszeni, i wyszedłem przed dom chcąc się zapytać, o co właściwie chodzi. Nie minęła chwila, a znalazłem się na jego celowniku. Cudem uniknąłem postrzału. Przeczołgałem się pod płotem i wystrzeliłem w jego kierunku z karabinu maszynowego. Na szczęście – trafiłem. Jednak mój sąsiad nie był jedyną uzbrojoną osobą, która chciała mnie zabić tego dnia…

Tak w największym skrócie przedstawia się fabuła gry PostalPlus – niedawno przeniesionej na Linuksa gry będącej czymś wyjątkowym w świecie oprogramowania. Bo przecież nie codzień zdarza się, aby gra była zakazana w dziesięciu krajach, potępiana przez najwyższe władze kraju czy wyklęta przez US Postal Service. Bowiem Postal – grafiką i perspektywą przypominający słynne Grant Theft Auto, jest brutalną strzelanką, w której trup ściele się gęsto, a jedynym sposobem na przetrwanie staje się zabicie przeciwnika, nim on zabije ciebie. No i w przeciwieństwie do GTA – daje możliwość gry w sieci.

Gra, która została przeniesiona na Linuksa przez firmę Loki, przychodzi do nas w niewielkim pudełku kształtem przypominającym opakowanie płyty DVD z jedną kartką instrukcji. Znajduje się na niej tylko opis instalacji. Zresztą, więcej nie trzeba – program jest prosty w obsłudze, a na płytce CD z nim znajduje się dostarczona w postaci pliku HTML pełna dokumentacja.

Choć grafika nie oszałamia – zwłaszcza w porównaniu z ostatnimi wyczynami specjalistów od konsoli do gier – to grywalność jest ogromna. Po dostaniu do rąk płytki z tym programem, spędziłem przy nim całą noc. I mimo iż mój sprzęt jest dość archaiczny (grę testowałem na laptopie z procesorem Pentium 266MHz na pokładzie), chodziła bardzo płynnie. Zresztą – nie ma się co dziwić, wymaga zaledwie P166 i 32 megabajty pamięci RAM.

Instalacja jest bardzo prosta – wystarczy jako root wydać komendę sh /cdrom/setup.sh i kilka razy nacisnąć Enter, by zainstalowała się w katalogu /usr/local/games/. Jeśli w przyszłości pojawią się uaktualnienia, ich instalacja będzie równie prosta – a to dzięki możliwości automatycznego upgrade’u.

Postal jest od niedawna dostępny w naszym sklepie internetowym.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →