Właśnie skończyła się audycja Janusza Weissa, który tym razem rozmawiał o Płatniku z p. Duchem, członkiem zarządu Prokom Software.

Rozmowa zaczęła się ciekawie i miała sporo konkretów, jednak już po chwili przedstawiciel Prokomu zaczął manewrować w sposób na tyle ciekawy (dużo niezrozumiałych dla nieinformatyka terminów, nieznaczne zmiany tematu), że w końcu dowiedzieliśmy się paru ciekawych rzeczy. Na przykład, że wszystkie specyfikacje zostały ujawnione już dawno temu, więc kto czego od nas chce, że program nie może być napisany w Javie, bo… no właśnie, tu sam się zgubiłem. (arturs: to była najciekawsza część wypowiedzi. jak ktos będzie miał w empetrójce będzie można to ładnie przeanalizować. W skrócie: nie było sensu pisać w Javie, bo Prokom korzysta ze standardowych narzędzi.)
apdejt: jest już mp3.

W każdym razie, według niego nie ma obowiązku korzystania z Płatnika, bo ustawa mówi tylko o przekazywaniu danych drogą elektroniczną (co jest drobną nadinterpretacją), bo nie-Windowsowcy stanowią niewielki procent, bo MS Windows jest dostarczany z każdym PC a poza tym to Prokom stosuje się do norm ISO, wykorzystał gotowe, otwarte standardy i… strasznie się namęczył przy tworzeniu bezpiecznych dróg komunikacji. (arturs: co więcej Linux wcale nie jest taki darmowy. Sam system operacyjny to nie wszystko – potrzebni są także administratorzy, a tych jest w Polsce bardzo mało. Tak więc pozornie Płatnik dla Linuksa wygląda na oszczędność, w praktyce jednak wychodzi gorzej).

Złożył też gratulacje i wyrazy poparcia sluchaczowi, który stwierdził, ze nadmierne otwarcie Płatnika to zaproszenie dla wszelkiej maści hackerów… Jednak jest pewien sukces: przedstawiciele RWO zostali publicznie zaproszeni na spotkanie z Prokomem. Czy coś z tego wyjdzie – nie omieszkamy o tym napisać…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →