Jesień logo

Trwają zapisy na jedenastą edycję Jesieni Linuksowej – dorocznej konferencji dla specjalistów i entuzjastów Wolnego Oprogramowania i systemu GNU/Linux. Równolegle użytkownicy serwisu jesien.org wybierają najciekawsze ich zdaniem propozycje prelekcji.
Podobnie jak rok temu, organizatorzy Jesieni przygotowali sondę agendową, czyli głosowanie na najciekawsze propozycje. By wziąć w niej udział, wystarczy założyć sobie konto w serwisie internetowym i przejść na stronę agendy. Wybór polega na dodaniu punktu tym prelekcjom, które powinny w pierwszej kolejności znaleźć się w agendzie. Sonda potrwa do 16 sierpnia. Na podstawie jej wyników zostanie ułożona ostateczna agenda.
Zgłoszona tematyka jest jak zwykle szeroka. Dotyczy między innymi takich rozwiązań jak OpenStack, Tiny Core Linux, Vagrant, pam_container, ownCloud, zarządzania logami czy pokazowych ataków na serwery testowe. Prelegenci przygotowali oczywiście także mniej techniczne tematy, dotyczące choćby technomonopoli wśród światowych gigantów czy współczesnych odmian vendor lock-in. To, które prelekcje znajdą się w agendzie, zależy po raz kolejny także od Ciebie.
Jesień Linuksowa odbędzie się w tym roku już po raz jedenasty. Orle Gniazdo w Szczyrku to nowe miejsce, nowa okolica, jak zwykle bardzo malownicza jesienią. A przecież Jesień to nie tylko prelekcje! Po części oficjalnej, często do późnych godzin nocnych, trwają nieformalne spotkania, dyskusje i wymiana doświadczeń. Jest to rzadka okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego, wymienić poglądami, a czasem zaistnieć w nowym projekcie i być może wzbogacić swoje CV.
Członkowie Polskiej Grupy Użytkowników Linuxa (PLUG) z uregulowanymi składkami mają tak jak poprzednio prawo do stałej zniżki w wysokości 40 zł, czyli na poziomie pełnopłatnej rocznej składki. Cennik jest znacznie bardziej rozbudowany niż w latach ubiegłych: można zamówić nie tylko dodatkowy obiad w niedzielę, ale również w piątek, a dla miłośników prywatności jest też możliwość zamówienia pokoju na wyłączność. Aby ograniczyć koszty, można natomiast wybrać wariant uczestnictwa od soboty albo nawet w ogóle zrezygnować z noclegu.
Jesień Linuksowa 2013 odbędzie się w dniach 11-13 października br., w Szczyrku, w hotelu Orle Gniazdo u stóp masywu Klimczoka. Szczegóły oraz zapisy on-line dostępne są na stronie imprezy pod adresem: www.jesien.org. Zapisy zakończą się na tydzień przed konferencją, jednak warto pomyśleć o udziale i rejestracji już teraz, bo zniżki jak zwykle będą malały z upływem czasu.

Share →