Z dniem 26 września 2001 roku powstała Polska Wikipedia. Inaczej można ją określić jako Pierwszą Polską Wolną Encyklopedią Sieciową.
http://wiki.rozeta.com.pl/
Zapraszamy do wzięcia udziału w tym fascynującym dziele. Wikipedia jest przedsięwzięciem internetowym, które ma na celu stworzenie od podstaw wolnej od opłat encyklopedii sieciowej. Jest to projekt w pełni open content oparty o GNU Free Documentation Licence. Anglojęzyczna Wikipedia została rozpoczęta w styczniu 2001. W ciągu kilku miesięcy powstało kilkanaście tysięcy artykułów napisanych przez kilkuset internautów z całego świata.

Każdy może się przyczynić do postępu prac nad pierwszą Polską Wolną Encyklopedią. Wiedza i zaangażowanie internautów są potrzebne temu projektowi.
Wikipedia jest wyjątkowa, ponieważ każdy może natychmiast zmienić każde hasło w tej Encyklopedii. Nie potrzebuje żadnych uprawnień, może pozostać anonimowy (jeśli chce), nie potrzebuje żadnego nowego oprogramowania (wystarczy przeglądarka nawet tekstowa). Efekt pracy jest widoczny NATYCHMIAST po kliknięciu na link 'Zapisz’.
Wikipedia jest demokratyczna (niektórzy mowią anarchistyczna) – każdy jest autorem, edytorem, recenzentem, komentatorem i odbiorcą tekstów zawartych w Wikipedii. Nikt nie może sobie rościć praw do danego tekstu – jest on własnością ogółu. Każdy musi się zgodzić na to, że jego tekst może zostać zmieniony przez każdego (w dobrej wierze), ale ma również absolutne prawo zmieniać teksty wpisane przez innych.
Dla chcących już się włączyć w społeczność autorów linki:

Archiwalny news dodany przez użytkownika: kpjas.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →