2.4 mbps w komórce? Firmy Lucent Technologies oraz Sprint testowały ostatnio możliwości swojej nowej technologii i osiągnęły tak olbrzymią prędkość transferu danych. Nawet jeśli w urządzeniach, które trafią na rynek (a zaczną się pojawiać w ciągu dwóch lat – już w przyszłym roku dostępne będą stacje bazowe, a rok pózniej – telefony) ta prędkość zostanie odrobinę obniżona, to i tak będzie ona na tyle duża, by bez zakłóceń przekazywać obraz, dzwięk i dane w tym samym czasie. Jednak producenci spodziewają się raczej podniesienia maksymalnej prędkości, a nie jej zmniejszenia.

Nowy protokół o nazwie CDMA2000 1xEV-DO umożliwia przesyłanie danych do 165 razy szybciej niż obecne telefony. Sprint będzie testował nową technologię do czerwca tego roku.

Technologia ta zmieni świat również z innego powodu – pojawi się konieczność przebudowy istniejącej infrastruktury komunikacyjnej na całym świecie – istniejąca nie będzie w stanie udzwignąć tak olbrzymiej ilości danych. Czyli – internet, mimo zwiększenia obciążenia – powinien zacząć działać wydajniej… A o to chyba nam wszystkim dziś chodzi…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →