Kilka dni temu rozpoczęła się rejestracja uczestników na pierwszą polską edycję konferencji PyCon. Ta wyjątkowa impreza, podobnie jak w innych krajach, ma na celu integrację środowisk programistów, projektantów aplikacji, administratorów systemów oraz osób z kręgów biznesowych wykorzystujących język Python.

PyCon PL odbędzie się w dniach 18-19 października w Rybniku, na terenie Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej.

Dla uczestników przygotowano szereg zróżnicowanych wykładów, wśród których spora część dotyczy bardziej i mniej znanych frameworków do tworzenia aplikacji webowych takich jak Django, Pylons, Zope i Grok. Na konferencji będzie można też zgłębić tematykę tworzenia i przeprowadzania testów programów pisanych w Pythonie, poznać elementy programowania funkcyjnego czy zaznajomić się z zaawansowanym CMSem Plone stosowanym m.in. przez amerykańską CIA. Natomiast na prawdziwy szlagier imprezy zapowiada się prelekcja zagranicznego gościa – Lennarta Regebro, który przyjeżdża aż z Paryża by przedstawić problematykę kompatybilności kodu Pythona pomiędzy linią 2.x i 3.x.

Na samych wykładach świat się jednak z pewnością nie kończy, dlatego w programie konferencji przewidziano też miejsce na wieczorną imprezę integracyjną, panel dyskusyjny dotyczący rynku pracy programistów Pythona w Polsce oraz losowanie cennych nagród książkowych i rocznych subskrypcji miesięcznika Python Magazine.

Warto dodać, że wydarzenia to odbędzie się dzięki wspólnym wysiłkom Oddziału Śląsk Polskiej Grupy Użytkowników Linuksa, Polskiej Grupie Programistów Pythona oraz Studenckiemu Kołu Linuksa i Wolnego Oprogramowania z Politechniki Śląskiej.

Dalsze informacje na temat imprezy można znaleźć pod adresem liwo.polsl.pl/pycon-pl

Archiwalny news dodany przez użytkownika: Filon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Przeczytaj też

Share →