Jest już nowa wersja prezentowanej wcześniej PLD LiveCD. Niestety autor nie wyrobił się z publikacją wersji 0.60, która została wcześniej przygotowana. Wersja 0.90 zawiera same dla projektu przełomowe zmiany.
Zapraszamy do ściągania nowej LiveCD ze strony projektu http://livecd.pld-linux.org/. Informujemy także, że jest dostępny aktualizowany co noc mirror na serwerze ftp.tpnet.pl.
- Uaktulanione wersje pakietow (KDE 3.2.1, GNOME 2.6 i masa innych)
- Mocno poprawione skryptowanie. Teraz autodetekcja i profile obslugiwane są w jednym miejscu, na początku rc.sysinit. Umożliwia to obsluge profili prawie z każdego urządzenia (dyski twarde, napędy USB. Wystarczy tylko podać odpowiedniego dev’a w pytaniu (np sda1 dla pendrive’a). Także pytanie o profile nie pojawia się automatycznie, trzeba wpisac parametr „profile” w isolinux (wszystko jest opisane w helpie pod F2).
- Sa binarne strerowniki do nvidii. Z okazji oblugiwanego OpenGL’a wrzucilem kilka pakietów, które go wykorzystują (tuxracer, celestia, foobillard). Firegl’a na razie nie ma, gdyż miałem problemy z jego zbudowaniem. Jak ktoś naprawi spec’a to będzie.
- Kernel jest z powrotem UP. Z SMP były problemy. Eagle powinien już dzięki temu działać.
- Zrezygnowałem także z devfs’a (który pojawił sie tylko w wersji 0.586). Też było z nim za dużo problemu.
- X’y teraz startują automatycznie. Jeśli chcesz odpalić tylko konsole parametr „noX” twym przyjacielem. Zdecydowałem się na to, gdyż po ostatnim wydaniu LiveCD w Linux+, gdzie nie umieścili całego help’a, zachowanie mojej Live w porównaniu z innymi mogło wydawać się trochę mylące. Chciałbym uniknąć takich sytuacji w przyszłości.
- Z tego samego powodu co powyżej framebuffer startuje domyślnie (1024×768). Wszystkie stare parametry działają jak poprzednio, dodaktowo jest „nofb”.
- Montowanie jakiegoś urządzenia jako home (parametr home=partycja) nie powoduje podmontowanie go pod /home, jak było poprzednio, tylko pod /home/users.
- Jest możliwość sprawdzenia bezpośrednio z live czy md5sum squashfs’a jest poprawne (parametr md5).
- Jest też oczywiście wersja mini. Nie ma w niej zadnego dm’a, więc domyślnie ładuje się konsola.
- Obie wersje można załadować w całosci do ramu i mieć wolnego CD. W wersji mini wystarczy 256MB, w wersji normalnej potrzeba jednak > 800MB.
Wersja 0.90, jeśli nie okaże się, że gdzieś znajdzie się jakiś poważny błąd, będzie prawdopodobnie ostatnią przed wersją 1.0, która chce wydać wraz z wydaniem PLD AC.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Averne.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.