Jeśli denerwuje was nieco krzykliwa obudowa YOPYego, który jest zapowiadany od ponad roku jako super-multimedialny PDA, a którego możliwości powoli powszednieją, może zainteresuje was Sharp Linux/Java PDA. To niewielkie urządzonko, którego sercem steruje procesor Intel StrongARM, miało właśnie swoją premierę na rynku nie-japońskim.

Możliwości Sharpa nie odbiegają zbytnio od aktualnej czołówki na rynku linuksowych PDA. Jednak jest w nim coś, co od razu zwraca uwagę wszystkich korzystających z podobnych urządzeń. Tym czymś jest ukryta w dolnej części obudowy niewieka klawiatura QWERTY, dzięki której pisanie na nowej zabawce nie będzie już męczarnią dla osób, dla których zwykły pisak to przeszkoda nie do pokonania. Wyposażony w porty: IrDA, szeregowy, USB oraz słuchawkowy PDA pracuje pod kontrolą Linuksa. Środowiskiem aplikacji jest z kolei JAVA, która zapewnia przenośność większości programów stworzonych dla najnowszego produktu Sharpa.

Możliwości opisywanego urządzenia można rozszerzać przy użyciu kart CompactFlash II, bo i takie gniazdo znalazło się na jego obudowie.

Osoby chcące rozwijać oprogramowanie dla tego urządzenia, mogą zajrzeć na specjalną witrynę dla developerów…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →