Wszystkie sieci p2p kojarzą nam się z wątpliwą legalnością ściąganej muzyki, wiecznie polującą na nie RIAA i artystami wytaczającymi procesy sądowe. Furthurnet jest odrobinę inny. W tworzonym przez społeczność skupioną wokół etree.org i sugarmegs.org znajdziemy jedynie muzykę wykonawców, którzy zgodzili sie na jej darmowe rozpowszechnianie. Przykłady? Grateful Dead, Phish, Allman Brothers Band, String Cheese Incident, Widespread Panic, Phil Lesh and Friends, Dave Matthews Band i wielu innych.
Co warto jeszcze wiedzieć. Furthurnet jest rozpowszechniany na licencji GPL na takie platformy jak Linux & Unix, Mac OS X i MS-Windows…
W przeciwieństwie do wielu innych sieci p2p nie stoi za nim żadna firma. Programy nie mają wbudowanych mechanizmów zwanych popularnie spyware – gwaratuje to chociażby otwarty kod źródłowy. W sieci Furthurnet nie ma miejsca dla komercyjnych nagrań, których autorzy nie godzą się na ich bezpłatne rozpowszechnianie. Jeżeli przykładowo umieścisz najnowszy album Mobiego w FN i zostaniesz złapany opiekunowie projektu nagrodzą Cię banem.
Więcej informacji o sieci i ostatnią wersję klienta (Furthur 1.7.2BETA) znajdziesz na stronach http://www.furthurnet.org/
Archiwalny news dodany przez użytkownika: antymon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.
Share →
Ostatnie komentarze
- Zaufana Trzecia Strona - MAiC proponuje polskie "Raporty o przejrzystości"
- fantomik - Backdoorów PRISM nie ma. Pełnej informacji w Transparency Reports też.
- rumcajs - Backdoorów PRISM nie ma. Pełnej informacji w Transparency Reports też.
- KMP - Permanentna inwigilacja – również w Polsce
- KMP - Permanentna inwigilacja – również w Polsce