Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

SELinux FAQ dla FC5 został opublikowany

Dan Walsh oznajmił na swoim blogu publikację SELinux FAQ na stronie:

http://fedora.redhat.com/docs/selinux-faq-fc5

Lista tematów w serii jego artykułów “SELinux for Dummies” (“SELinux dla opornych”) znajdująca się na jego blogu:

Odnośnik do strony projektu Fedora SELinux

Red Hat również udostępnił film flash dotyczący ogólnych wiadomości o SELinuksie.

Tracker Fedory ponownie działa!

Brad Smith ogłosił w liście na fedora-list:

Tracker Fedory (http://www.fedoratracker.org) był… mniej niż pożyteczny od czasów wydania FC 4 i przesiadki Yuma na metadane oparte na XML-u. W międzyczasie byłem zbyt zajęty pracą w Red Hacie, aby dodać ich obsługę do backendu, przez co większość repozytorii nie była indeksowana. Na szczęście zostało to teraz zmienione. Dla niezaznajomionym z Trackerem Fedory: zamierza on być silnikiem wyszukiwarki indeksującym wszystkie repozytoria Fedory.

Błąd Flasha w FC5: niewyświetlanie czcionek i jego tymczasowe rozwiązanie

Tutaj znajduje się tymczasowe obejście problemu wyświetlania czcionek we Flashu w FC5 FAQ

Większość tekstu nie wyświetla się na stronach zrobionych we Flashu!

Wtyczka zawiera błędy, powodujące złe założenia co do konfiguracji czcionek w systemie. Z tego powodu, niemożliwe jest odnalezienie czcionek w nowszych wersjach X.org. Można obejść tymczasowo ten problem wykonując jako root te polecenia.

mkdir -p /usr/X11R6/lib/X11/fs/
ln -s /etc/X11/fs/config /usr/X11R6/lib/X11/fs/config

Więcej informacji o tym problemie na stronie Bugzilli Red Hata #184028 Ostatecznie Macromedia musi usunąć ten błąd w przyszłych wersjach ich wtyczki.

Jako przypomnienie, można zainstalować wtyczkę Flash w ten sposób:

Jak skonfigurować yuma do instalacji tej wtyczki?

Użytkownicy yuma na Fedorze po prostu muszą zapisać ten plik w /etc/yum.repos.d/ a następnie wpisać yum install flash-plugin

Rozwój Fedory

Na kontrowersyjny post autorstwa ESR-a Greg DeKoenigsberg odpowiedział na swoim blogu:

Z mojego punktu widzenia, możliwość usprawniania Fedory bez stresu związanego z zarabianiem na tym pieniędzy jest najlepszą rzeczą we współpracy Fedory i RHEL. Z RHEL jesteśmy rzeczowi i ukierunkowani. Dostarczamy znakomite produkty dla ważnych klientów. Dokonujemy dużych transakcji, pomagamy rozwijać się szerokiemu rynkowi open sourcowe. Zatrudniamy wielu ludzi – z każdym dniem coraz więcej.
..
Rozwój Fedory ma na celu trwanie przy ideałach, które zaprowadziły nas tak daleko. Są to ideały, które zmusiły Suna i Novella do całkowitej zmiany ich polityki. Jeśli ma to nas zaprowadzić chociaż trochę dalej w walce o komputery klientów – cóż, niech tak będzie. Czas jest po naszej stronie.

Więcej w odpowiedzi na post ESR-a:

Red Hat w zamian za „REALNE” wykorzystywanie możliwości swoich stosunkowo małych zasobów (w porównaniu z patentowymi potentatami), co spowalnia ruchy w długofalowej strategii przeciwko patentom w skali globalnej.
..
Red Hat wykorzystuje zasoby światowej sieci do walki z patentami już ratyfikowanymi (tak jak w Europie) i chroni niektóry OSS przed ich zniszczeniem przez system biznesowy. Red Hat sam składa wnioski o patenty, aby móc je wykorzystywać w obronie OSS. Każde OSS ma wieczne, nieodwołalne prawa do wykorzystywania ich. Proces przyznawania patentu nie jest tani.

Thinkpad, Thinkpad, Thinkpad

Mimo wszysto, ten post ESR-a może być dla kogoś użyteczny:

Działa wyśmienicie na X40. Dodam to obejście problemu do błędów które zgłosiłem, a także do mojego HOWTO, http://www.catb.org/esr/faqs/Fedora-Core-on-Thinkpad-X40/

Ogg, Ogg, Ogg

Lista historii związanych z Ogg Vorbis i Ogg Theorą w tym tygodniu to:

Recenzje Fedory Core 5

Oto lista recenzji Fedory Core 5 zebrana przez dwa ostatnie tygodnie:

Podręczniki o OpenOffice.org zostały opublikowane

LinuxElectronics donosi:

Wzrasta liczba szkół w US i w świecie które używają i uczą OpenOffice.org, darmowego, otwartego kompletu programów do edycji tekstu, tworzenia prezentacji, arkuszy kalkulacyjnych i baz danych. Aby obsłużyć te szkoły, Visibooks opublikowało pierwszą serię podręczników, które pomogą uczniom w nauce programów OpenOffice.org.

Dystrybucja Smackdown

12-ste wydanie magazynu TUX (wydanie kwietniowe) zawiera kilka artykułów o dystrybucjach Linuksa, w tym recenzję Fedory Core 5 autorstwa Dee-Ann LeBlanc. Subskrybcja jest całkowicie DARMOWA!

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 27 Marca – 02 Kwietnia, Projekt Fedora opublikował 8 Aktualizacji Fedora Core 4 nie zawierające poprawek bezpieczeństwa.

W dniach 27 Marca – 02 Kwietnia, Projekt Fedora opublikował 24 Aktualizacje Fedory Core 5 zawierające 1 poprawkę bezpieczeństwa.

Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Przeczytaj też

Oznaczone jako → 
Share →